Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Ulotki – proste i skuteczne

(3 votes)

Szukając optymalnej formy reklamy, którą można wykorzystać do skutecznej promocji swojej firmy, dobrze jest zwrócić uwagę na te najprostsze. Przykładowo, roznoszenie ulotek, niewątpliwie zaliczane do najprostszych reklam, okazuje się również jedną z najskuteczniejszych form promocji, jakie w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji.

Kolejne kampanie z wykorzystaniem ulotek zakończone sukcesem przeprowadzane przez firmę Ulotek.com.pl są na to najlepszym dowodem.
W czym tkwi siła ulotek?
·TRAFIAJĄ BEZPOŚREDNIO DO RĄK ODBIORCÓW
Bez względu na to, czy ulotki są rozdawane na ulicy, czy też trafiają do skrzynek pocztowych lub są zostawiane na wycieraczkach, odbiorcy zawsze mają z nimi bezpośredni kontakt. Nie mają możliwości zignorowania ich, tak jak ma to miejsce w przypadku nieciekawych billboardów spotykanych na co dzień na ulicach, czy też irytujących reklam w wyskakujących okienkach w internecie. Muszą obdarzyć je chociażby przelotnym spojrzeniem, a to zazwyczaj wystarczy, by zostały zarejestrowane przez ich podświadomość.
·SAMI DECYDUJEMY, DO KOGO TRAFIĄ
Decydując się na przeprowadzenie kampanii reklamowej z wykorzystaniem ulotek, możemy świadomie wybrać grupę docelową, do której z założenia mają trafić. W oparciu o te ustalenia wybiera się następnie obszar, na którym z największym prawdopodobieństwem można trafić na osoby należące do wybranej grupy. Przykładowo, jeśli chcemy zainteresować swoją akcją studentów, wystarczy przeprowadzić akcję na kampusie, a jeśli chcemy zwrócić swoją kampanią uwagę młodych mam, najlepiej jest zaplanować kolportaż w pobliżu przedszkoli czy żłobków.
·TO NIENACHALNA FORMA REKLAMY
W dzisiejszych czasach, kiedy reklamy bombardują nas zewsząd o każdej porze dnia i nocy, często mamy ich zwyczajnie dość. Kolejne akcje przeprowadzane chociażby w internecie zamiast nas interesować, zwyczajnie drażnią i wywołują irytację. W takiej sytuacji zyskują dyskretne formy reklamy, takie jak roznoszenie materiałów reklamowych. Są o wiele przyjemniejsze w odbiorze i bardziej dyskretne od większości współczesnych reklam.
·ZAWIERAJĄ KONKRETNE INFORMACJE
W przypadku dobrze opracowanej ulotki w zasadzie jeden rzut oka na nią wystarczy, by zorientować się, z jaką firmą mamy do czynienia i co możemy znaleźć w jej ofercie. W dzisiejszych zabieganych czasach, kiedy na wszystko brakuje nam czasu to bardzo duży atut.
To tylko przykłady. W rzeczywistości lista zalet kampanii z wykorzystaniem ulotek jest o wiele dłuższa. Wymienione wyżej atuty należą jednak do tych najważniejszych, decydujących o tym, że ulotki często okazują się skuteczniejsze od innych, bardziej nowoczesnych i z pozoru bardziej efektywnych form reklamy.
Sposobów na promowanie swojej firmy z wykorzystaniem ulotek jest całe mnóstwo. Z powodzeniem mogą korzystać z nich firmy działające praktycznie w każdej branży. Sprawdzają się zarówno w przypadku przedsiębiorstw, które dopiero się rozwijają i próbują znaleźć sobie miejsce na rynku, jak i w przypadku tych, które działają już o jakiegoś czasu i chcą zwiększyć swoją popularność. Kolportaż ulotek można wykorzystać przy promowaniu firmy, ale i konkretnych produktów, czy usług, które ma ofercie. Wykorzystując je, można także poinformować klientów o jakiejś specjalnej akcji promocyjnej, czy też wejściu na rynek zupełnie nowego produktu.
Akcja kolportażu ulotek w każdym przypadku może być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W oparciu o rozmowę z klientem, firma Ulotek.com.pl stara się zaproponować mu rodzaj materiałów reklamowych oraz formę kolportażu, które najlepiej sprawdzą się w przypadku danego klienta. Jesteśmy otwarci również na propozycje i sugestie samych klientów, w każdym przypadku stawiając ich opinię na pierwszym miejscu.
Niewątpliwym atutem akcji z wykorzystaniem ulotek jest też niski koszt jej realizacji, szczególnie w zestawieniu z reklamami telewizyjnymi, czy internetowymi. Kwota, jaką musimy zapłacić za wykonanie ulotek zależy od stopnia skomplikowania projektu i materiałów, które chcemy wykorzystać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć się do najprostszego wzoru i tym samym ograniczyć koszty druku – ulotki również w tym przypadku powinny spełnić swoje zadanie. Jeśli chodzi o koszty kolportażu, również i one mogą być bardzo zróżnicowane. Firma Ulotek.com.pl już od początku swojej działalności dba o to, by oferować swoim klientom jak najbardziej konkurencyjne ceny i nie narażać ich na zbyt duże wydatki. Współpracując z nami można zapewnić swojej firmie skuteczną reklamę nawet przy bardzo ograniczonym budżecie.