Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Nowoczesne narzędzia ułatwiające roznoszenie ulotek

(3 votes)

W dzisiejszych czasach elektronika i komputeryzacja wkraczają praktycznie w każdą dziedzinę naszego życia. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez możliwości sprawdzenia poczty e-mail, czy bez rozmowy ze znajomymi za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych.

Z komputerów korzysta spora część przedsiębiorstw i to bez względu na to, w jakiej branży działają. Nic zatem dziwnego, że również firmy oferujące profesjonalne roznoszenie ulotek coraz częściej wykorzystują w swojej pracy różnego rodzaju nowoczesne narzędzia. Część z nich służy ułatwianiu i usprawnianiu pracy kolporterów, inne są oddawane do dyspozycji samych klientów.
Wszystkie sprawiają, że cały proces rozdawania ulotek przebiega sprawniej i jest o wiele skuteczniejszy.
Wśród najbardziej praktycznych i najczęściej spotykanych narzędzi wykorzystywanych w branży kolportażu materiałów reklamowych wystarczy wymienić chociażby mapę obszaru kolportażu w wersji on-line. Firmy powszechnie wykorzystują ją przy planowaniu kampanii reklamowej dla konkretnego klienta. Przydzielanie rejonów pracy poszczególnym kolporterom z wykorzystaniem mapy online przebiega o wiele sprawniej niż zaznaczanie ich kolorowym flamastrem na zwykłej drukowanej mapce tak jak to wyglądało jeszcze kilka lat temu. Wersja mapy online umożliwia też błyskawiczne nanoszenie poprawek na gotowy plan kolportażu, dopisywanie uwag i komentarzy do poszczególnych obszarów oraz wygodne przygotowanie mapek, które można następnie udostępnić kolporterom. W ten sposób opracowywanie planu kampanii reklamowej przebiega sprawniej i o wiele efektywniej. Oszczędność czasu przekłada się na oszczędność środków, dzięki czemu firmy mogą oferować klientom niższe stawki.
Mapa online przydaje się również samym klientom. W oparciu o nią znacznie łatwiej zrozumieć plan kolportażu przygotowany przez firmę i podzielić się ewentualnymi uwagami z osobą koordynującą naszą kampanię. Mapa w tej formie jest o wiele bardziej przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze od klasycznej wersji papierowej. Dobrze opracowany plan obszaru, w którym ma się odbywać kolportaż ulotek jest szczególnie ważny w przypadku dużych miast, takich jak Warszawa. Okazuje się bowiem, że nawet jej rodowici mieszkańcy nie znają wszystkich jej zakątków, a dla przeprowadzenia efektywnej kampanii reklamowej znajomość rozkładu ulic i budynków w poszczególnych dzielnicach jest po prostu niezbędna.
Z punktu widzenia klienta duże znaczenie mają także różnego typu nowoczesne narzędzia umożliwiające kontrolę pracy kolporterów. Najważniejsze z nich to proste odbiorniki GPS. Coraz więcej firm oferujących profesjonalny kolportaż ulotek wyposaża w nie wszystkich swoich pracowników. W ten sposób zarówno koordynatorzy kampanii, jak i sami klienci są w stanie na bieżąco śledzić pozycję poszczególnych kolporterów w czasie rzeczywistym. W dowolnym momencie można sprawdzić, czy w danej chwili rzeczywiście znajdują się oni tam, gdzie powinni być zgonie z planem kampanii. To wygodne, szczególnie z punktu widzenia klientów, którzy mogą sprawdzać działania osób roznoszących ich ulotki bez konieczności wychodzenia z domu czy biura.
Coraz ważniejszą rolę w planowaniu kampanii reklamowych odgrywa także sam dostęp do internetu, z którego powszechnie korzystają i firmy oferujące kolportaż materiałów reklamowych i ich klienci. Już na etapie wyszukiwania firmy, której zlecimy rozdawanie ulotek często korzystamy właśnie z pomocy internetu. Wystarczy wpisać frazę „roznoszenie ulotek warszawa” w okienko dowolnej przeglądarki internetowej, by w rezultacie otrzymać całą listę firm zajmujących się profesjonalnym kolportażem materiałów reklamowych. Wystarczy tylko przeprowadzić staranną selekcję, porównując opinię, jaką poszczególne firmy cieszą się wśród swoich dotychczasowych klientów, by bez większych trudności wybrać tę, która zajmie się zleconym przez nasz kolportażem. Nie da się ukryć, że to zdecydowanie łatwiejsze niż wyszukiwanie ogłoszeń w prasie, czy rozpytywanie wśród znajomych.
Dalsze kontakty z firmą, z którą chcemy nawiązać współpracę również mogą być prowadzone za pośrednictwem sieci. Dzięki poczcie e-mail i wygodnym komunikatorom internetowym można ustalić praktycznie wszystkie szczegóły. Nawet do podpisania umowy nie jest już konieczne osobiste spotkanie obu stron. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, który dla większości osób prowadzących własny biznes jest bardzo cenny.
Biorąc pod uwagę wszelkie udogodnienia i praktyczne narzędzia, które w dzisiejszych czasach mają do dyspozycji firmy oferujące kolportaż ulotek oraz ich klienci, trudno oprzeć się wrażeniu, że w ciągu ostatnich lat dokonał się ogromny postęp w tej dziedzinie. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu, mapom on-line i nadajnikom GPS, cały proces planowania i przeprowadzania kampanii reklamowej wykorzystującej ulotki odbywa się zdecydowanie szybciej niż dotychczas.