Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Kolportaż ulotek – na jakie udogodnienia mogą liczyć klienci?

(5 votes)

Wielu właścicieli firm szukających agencji reklamowych, którym można powierzyć profesjonalny kolportaż ulotek promujących ich przedsiębiorstwa, na pewnym etapie swoich poszukiwań czuje się zagubionych. Nie wiedzą, jakie kryteria brać pod uwagę i czym tak naprawdę powinni się kierować przy wyborze konkretnej firmy, tymczasem konkurencja, a więc i ilość firm, z których usług możemy skorzystać w tej branży są naprawdę spore.

Wystarczy jednak starannie porównać ze sobą oferty kilku firm zajmujących się roznoszeniem materiałów reklamowych, by zorientować się, że niektóre z nich proponują nam usługi i udogodnienia, których na próżno szukać w ofercie innych. Czym można się wyróżniać w branży kolportażu ulotek? Jakie usługi powinny nas przekonać do skorzystania z usług danej firmy?

MAPA KOLPORTAŻU ONLINE
To bardzo wygodne narzędzie, które z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników. Z wykorzystaniem takiej mapy można planować kolejne akcje reklamowe, oznaczając obszary, które zostaną nimi objęte wybranym kolorem przypisanym do konkretnego kolportera. W razie potrzeby mapy mogą uwzględniać również zakończone kampanie wraz z datą ich realizacji i ewentualnymi komentarzami dotyczącymi ich przeprowadzenia, tak by jeszcze efektywniej móc planować kolejne akcje. Wszelkie oznaczenia na tego rodzaju mapach są przejrzyste i czytelne. Nawet osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z tego rodzaju mapą i widzą ją po raz pierwszy, nie powinny mieć większych trudności ze zrozumieniem poszczególnych symboli. Praca z mapami w wersji on-line jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza od bazowania na tradycyjnych, papierowych mapach i oznaczania na nich kolejnych obszarów kolorowymi flamastrami, czy ręcznego dopisywania komentarzy na planie.

PLAN KOLPORTAŻU
Każda akcja reklamowa musi bazować na dobrym planie. Tu nie ma miejsca na przypadkowe działanie – każdy krok powinien być starannie przemyślany, a poszczególne etapy rozłożone w czasie. Tylko wtedy można liczyć na to, że kampania przyniesie pozytywne rezultaty, a pieniądze, które klient na nią przeznaczy okażą się dobrą inwestycją. Opracowanie planu kolportażu rozpoczyna się zwykle od wyboru rodzaju materiałów reklamowych, które mają być wykorzystane w akcji oraz ustalenia ilości ulotek, które zostaną objęte kolportażem. To kwestie indywidualne, zależne między innymi od branży, w której działa reklamowana firma i budżetu przeznaczonego na realizację kampanii. Następnie określa się obszar, którym ma być objęta akcja. Zależnie od jego wielkości i ilości materiałów reklamowych, można go następnie podzielić na strefy, z których każda zostanie przydzielona innemu kolporterowi. W dalszej kolejności ustala się szczegóły techniczne, takie jak transport na miejsce akcji. Później można przystąpić do realizacji planu, a więc przeprowadzenia całej akcji kolportażu. W czasie jej trwania przeprowadza się różnego rodzaju kontrole, mające na celu zapewnienie jak najwyższej jakości usług.

ELEKTRONICZNA KONTROLA KOLPORTAŻU
To ważne udogodnienie dla każdego klienta, który kieruje się zasadą ograniczonego zaufania wobec firm, z którymi współpracuje. Wprawdzie już wybierając konkretną firmę, która przeprowadzi dla nas kampanię reklamową, której kluczowym elementem będzie rozdawanie ulotek, obdarzamy ją pewną dozą zaufania, nie oznacza to jednak, że nie ma potrzeby sprawdzania jej działań. Jeśli firma oferuje nam możliwość kontroli przeprowadzanych akcji, z pewnością warto z niej skorzystać, zwłaszcza jeśli jest to kontrola w wygodnej formie elektronicznej. Coraz więcej firm, których domeną jest roznoszenie ulotek udostępnia klientom specjalne panele z trasą kolportażu on-line, na swoich stronach internetowych, z których poziomu można nadzorować przebieg całej kampanii. Aby sprawdzić, w jakich obszarach będzie się odbywał kolportaż danego dnia albo gdzie w danym momencie znajduje się konkretny kurier, wystarczy tylko zalogować się na stronie i wybrać interesującą nas opcję. Cała operacja nie zajmie nam więcej niż kilka minut i nie wymaga nawet odrywania się od pracy, czy wychodzenia z domu.

DOSTĘP DO HISTORII KOLPORTAŻU
To kolejna bardzo wygodna opcja. Firmy zajmujące się rozpowszechnianiem materiałów reklamowych coraz częściej gromadzą informacje na temat wszystkich przeprowadzanych akcji. W ten sposób, kiedy zgłosimy się do nich po kilku tygodniach, miesiącach, czy nawet latach, możemy liczyć na to, że pracownik udostępni nam listę przeprowadzonych kampanii wraz z ich terminem i lokalizacją i na tej podstawie pomoże nam zaplanować kolejną akcję reklamową, tak by była ona jeszcze bardziej efektywna.

TRASPORT ULOTEK GRATIS
Odbiór ulotek od Klienta lub ze wskazanego miejsca to również bardzo przydatna opcja, na którą warto zwrócić uwagę. Firma która zajmuje się kolportażem przyjedzie i obierze materiały reklamowe, dzięki czemu nie musimy tracić niepotrzebnie czasu a czasami i siły na dzwigania i zaworzenie ulotek do siedziby firmy roznoszącej ulotki.

DODATKOWE USŁUGI
Zakres dodatkowych usług oferowanych przez firmę może być bardzo zróżnicowany. Do tych najpowszechniejszych należą między innymi przygotowywanie projektu ulotek, składanie materiałów reklamowych, kopertowanie druków, czy zszywanie materiałów. Jeśli mamy jakieś dodatkowe wymagania, warto zapytać, czy firma jest w stanie je spełnić.