Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Kolportaż ulotki wyborcze

(6 votes)

W dzisiejszych czasach praktycznie każdego dnia spotykamy się z różnorodnymi formami reklamy. To najlepszy sposób, by wyróżnić się na tle konkurencji i skupić uwagę potencjalnych odbiorców właśnie na swoich produktach, czy usługach. Zdania w kwestii tego, która z dostępnych obecnie form reklamy jest najskuteczniejsza są podzielone. Sporo zależy od tego, w jakiej branży działa nasza firma i jak wygląda grupa docelowa, do której chcemy dotrzeć. Jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów reklamy, sprawdzającym się w przypadku większości przedsiębiorstw jest ulotka.

Jej największe zalety to niski koszt produkcji w porównaniu z bardzo wysoką skutecznością. Nie bez przyczyny nawet politycy powszechnie korzystają z ulotki wyborcze.
W ich przypadku to doskonały sposób na zapewnienie sobie rozpoznawalności wśród wyborców. Nawet jeśli ich przekonania polityczne niekoniecznie pokrywają się z wizją danego polityka, nie mogą pozostać obojętni wobec ulotki, która pojawia się w ich skrzynce pocztowej czy na wycieraczce. Jeśli ulotka jest dobrze przygotowana, prawdopodobnie już jedno spojrzenie wystarczy, by potencjalny wyborca podświadomie zapamiętał nazwisko i twarz danego kandydata. Podstawowy cel reklamy został więc osiągnięty – odbiorca ma świadomość istnienia konkretnej osoby, czy firmy. W przypadku przedsiębiorstw kolportaż ulotek przynosi dokładnie takie same efekty. Już pierwszy kontakt z ulotką wystarczy, by potencjalny klient dowiedział się o tym, że dana firma funkcjonuje na rynku. Bardzo prawdopodobne, że już z czystej ciekawości zdecyduje się zapoznać z jej ofertą i pozostałymi informacjami zamieszczonymi na ulotce. Nawet jeśli w danym momencie produkty czy usługi tego konkretnego przedsiębiorstwa nie są mu potrzebne, bardzo możliwe, że w przyszłości się to zmieni. W tym momencie podświadomość być może podsunie mu nazwę reklamowanej przy pomocy ulotek firmy, a stąd już tylko krok do sukcesu. Podstawowym zadaniem, jakie spełnia dystrybucja ulotek jest bowiem budowanie świadomości marki. Im więcej odbiorców dowie się o istnieniu konkretnej firmy, tym lepiej dla nich. Druga rola, którą spełniają ulotki to funkcja informacyjna. Informacje zamieszczana na ulotkach powinny być starannie dobierane, tak by ich treść nie była zbyt długa, a jednocześnie zawierała wszystko, o czym chcielibyśmy poinformować potencjalnego klienta. Zdarza się, że firma wypuszcza ulotki w jakimś konkretnym celu – na przykład po to, by wypromować swój najnowszy produkt, czy jakąś specjalną ofertę. W przypadku dużych miast, takich jak Warszawa, dotarcie do szerokiego grona odbiorców nie jest proste. Kolportaż ulotek sprawdza się w takich przypadkach znakomicie, przede wszystkim ze względu na niewielki koszt tej formy reklamy, szczególnie w zestawieniu ze spotami reklamowymi emitowanymi w telewizji czy wykupieniem powierzchni reklamowej w centrum miasta. Trzecia funkcja, którą mogą spełniać ulotki to funkcja przypominająca. Zdarza się, że firma, która już od jakiegoś czasu funkcjonuje na rynku, zdaje się stopniowo tracić na popularności. Pamięć klientów jest krótka, dlatego każde przedsiębiorstwo powinno dbać o to, by na bieżąco przypominać im o swoim istnieniu. Niewielka ulotka wręczona do ręki czy umieszczona w skrzynce pocztowej jest na to doskonałym sposobem. Klient z pewnością nie przejdzie obok niej obojętnie, a bardzo możliwe, że jej widok przypomni mu o wysokiej jakości usług czy produktów oferowanych przez daną firmę.