Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Jak wygląda roznoszenie ulotek w praktyce?

(6 votes)

Roznoszenie ulotek to coraz popularniejsza forma reklamy. Jej siła tkwi w tym, że sprawdza się bez względu na branżę i niemal zawsze przynosi spodziewane efekty w postaci wzrostu popularności firmy i jej produktów lub usług. Firma Ulotek.com.pl stara się, by tak było, dokładając wszelkich starań do osiągania jak najwyższej jakości przeprowadzanych kampanii. W tym celu każda akcja reklamowa w wykonaniu naszej firmy jest dzielona na kilka etapów. Jak to wygląda w praktyce?

ETAP 1
Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kampanii promocyjnej spotykamy się z klientem w celu poznania wzajemnych oczekiwań. Ustalmy, jak w przybliżeniu powinna wyglądać akcja, ile ma trwać i jakie materiały zostaną w niej wykorzystane.
W przybliżeniu ustalamy ilość materiałów reklamowych, które będą niezbędne i negocjujemy cenę usługi. Następnie klient przekazuje gotowe materiały reklamowe lub projekt ulotki i w zasadzie od tego momentu nie musi się martwić o nic więcej. Już na tym etapie cała praca nad kampanią spoczywa w naszych rękach.
ETAP 2
Kolejny krok to opracowanie profesjonalnego planu kolportażu. Tworzy się go indywidualnie z myślą o konkretnym kliencie i we współpracy z nim. Określa się w nim obszary, które zostaną objęte kolportażem. W przypadku dużych miast, takich jak Warszawa są to zazwyczaj pojedyncze dzielnice. W przypadku mniejszych miejscowości, rozdawanie ulotek obejmuje zazwyczaj całe miasto. Po wybraniu obszarów zaznacza się je na mapie online, a następnie dzieli na rejony, z których każdy przydziela się wybranemu kolporterowi. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru optymalnej formy kolportażu. Ulotek.com.pl ma w swojej ofercie:

  • roznoszenie ulotek do euro skrzynek i skrzynek pocztowych,
  • roznoszenie materiałów reklamowych na wycieraczki lub klamki,
  • roznoszenie ulotek do domków jednorodzinnych,
  • wręczanie ulotek bezpośrednio do rąk klientów.

W planie kolportażu określa się też konkretną datę, w której ma zostać przeprowadzona cała akcja promocyjna.
ETAP 3
W wybranym terminie przystępuje się do realizacji planu kolportażu zgodnie z przyjętymi założeniami. Każdy kolporter otrzymuje określoną ilość ulotek i jest transportowany do przypisanego mu rejonu. Następnie odbywa się roznoszenie ulotek, zgodnie z ustaleniami konkretnej kampanii. W miarę możliwości kolporterzy kontrolują nawzajem swoją pracę, dbając o wysoką jakość świadczonych usług. W kontroli uczestniczą też zewnętrzni, nieznani kolporterom kontrolerzy. Kiedy ulotki są roznoszone, obserwują oni pracę kolporterów i sprawdzają, czy każdy z nich znajduje się tam, gdzie powinien być zgodnie z planem kolportażu. Ulotek.com.pl udostępnia swoim klientom również specjalny panel, za pośrednictwem którego mogą sami śledzić pozycje poszczególnych kolporterów z dowolnego miejsca, w którym mają dostęp do internetu. Wszystko w troskę o wygodę klientów i po to, by oszczędzić ich czas.
ETAP 4
Ostatni etap to kontrola efektywności kampanii już po jej zakończeniu. W tym celu pracownicy Ulotek.com.pl odwiedzają wybrane adresy na obszarze objętym kolportażem i sprawdzają, czy ulotki do nich dotarły. W razie potrzeby klient również może uczestniczyć w takiej kontroli.
Wszystkie etapy wykonywane są z najwyższą starannością. Ulotek.com.pl stara się uwzględniać potrzeby i sugestie klientów na każdym z nich. Jeśli wyrażą taka chęć, mogą kontrolować rozdawanie ulotek praktycznie na każdym etapie kampanii. Jeśli brakuje im na to czasu lub nie czują takiej potrzeby, Ulotek.com.pl może zająć się wszystkim w ich imieniu. W obu przypadkach efekty akcji reklamowej są widoczne już w ciągu kilku godzin od zakończenia kolportażu.
Każda firma oferująca profesjonalny kolportaż ulotek musi zadbać również o szereg dodatkowych szczegółów technicznych, dzięki którym akcje promocyjne w jej wykonaniu przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Niezbędne jest chociażby zapewnienie odpowiedniego oprogramowania komputerowego do obsługi firmy. Z punktu widzenia klientów nie jest to jednak istotne – firmy licza na realne efekty kampanii reklamowych, w które inwestują, a Ulotek.com.pl im je zapewnia. Rozdawanie ulotek w naszym wykonaniu przekłada się na większe zainteresowanie produktami lub usługami promowanej marki, a tym samym na jej większe zyski. Jeśli dodamy do tego niewielki koszt realizacji takiej kampanii oraz jej wysoka skuteczność wnioski nasuwają się same – kolportaż ulotek w wykonaniu Ulotek.com.pl to jedna z najefektywniejszych form promocji, dostępnych praktycznie dla każdej firmy.