Jak wybrać firmę, której zlecimy roznoszenie ulotek?

(3 votes)

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm promuje swoje usługi poprzez niezwykle skuteczną formę reklamy, jaką jest roznoszenie ulotek. Ten sposób promocji niesie za sobą szereg korzyści, a jego rosnąca popularność jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy. Bez względu na to, czy w grę wchodzi niewielka firma o lokalnym zasięgu, czy też ogromne przedsiębiorstwo, ulotki mogą przyczynić się do znacznego wzrostu ich popularności.

Jakie materiały można wykorzystać do promocji swojej firmy? Możliwości w tym względzie są niemal nieograniczone. Firmy oferujące kolportaż ulotek mogą roznosić również między innymi:
· druki bezadresowe,
· materiały reklamowe adresowane do firm,
· drobne gadżety reklamowe,
· gazetki promocyjne...
To tylko przykłady. W rzeczywistości lista może być o wiele dłuższa i dopasowana do potrzeb konkretnego klienta. W każdym przypadku warto negocjować i dopytywać się o możliwość realizacji swoich indywidualnych pomysłów. Większość firm jest otwarta na takie sugestie, a trzeba pamiętać, że każda kampania reklamowa, która pod jakimś względem różni się od innych znacznie zwiększa nasze szanse na odróżnienie się od konkurencji i zainteresowanie klienta swoim produktem czy usługą.
Oprócz doboru materiałów reklamowych duży wpływ na efektywność całej kampanii reklamowej ma wybór odpowiedniej firmy, która będzie dla nas tę kampanię realizować. Większość właścicieli firm czy osób odpowiedzialnych za promocję zaczyna poszukiwania od wpisania w wyszukiwarkę internetową frazy „roznoszenie ulotek warszawa”. W wyniku otrzymamy całą listę firm, których domeną jest rozdawanie ulotek i roznoszenie ich po domach. Wybór tej, która przygotuje dla nas kampanię reklamową z wykorzystaniem ulotek z pewnością nie jest prosty. Czym powinniśmy się kierować przy porównywaniu poszczególnych firm?
Duże znaczenie ma z pewnością obszar, na którym działają. Wprawdzie zdarzają się firmy, które deklarują możliwość przeprowadzenia kampanii praktycznie w każdym zakątku Polski, jednak ich skuteczność jest wątpliwa. Aby roznoszenie materiałów reklamowych przyniosło pożądane rezultaty, niezbędna jest dobra znajomość topografii miasta, w którym ma się odbywać kolportaż. Jeśli więc nasza firma działa na terenie stolicy, głównym obszarem działań firmy, której chcemy zlecić roznoszenie ulotek również powinna być Warszawa. W ten sposób zwiększymy swoje szanse na to, że roznoszenie ulotek rzeczywiście przełoży się na wzrost zainteresowania naszą firmą i jej usługami czy produktami.
Przed podpisaniem umowy z jakąkolwiek firmą dobrze jest też zorientować się, jaką opinią cieszy się ona wśród osób, które do tej pory z nią współpracowały. I w tym przypadku najprościej będzie posłużyć się w tym celu wyszukiwarką internetową. Wpisując w nią nazwę firmy, która wpadła nam w oko, możemy znaleźć dużo interesujących informacji na ich temat. Cennym źródłem informacji mogą okazać się także zaprzyjaźnieni właściciele innych firm, które wykorzystują w swojej promocji ulotki.
Z drugiej strony nie powinniśmy zapominać o tym, że w kontaktach biznesowych praktycznie na każdym obszarze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Oznacza to, że nawet jeśli firma, którą chcemy zatrudnić do tej pory cieszyła się dobrą opinią nie powinniśmy z góry zakładać, że i my nie powinniśmy mieć jej nic do zarzucenia. Większość profesjonalnych firm, których domeną jest kolportaż ulotek oferuje obecnie swoim klientom różne formy kontroli ich usług. Korzystając z nich, możemy łatwo sprawdzić, czy kampania, którą opłaciliśmy rzeczywiście przebiegała zgodnie z naszymi założeniami.
Zdarza się, że oprócz samego kolportażu ulotek chcemy zlecić jakieś dodatkowe usługi. Przykładowo, coraz więcej firm oferujących rozdawanie ulotek oferuje nam również przygotowanie ich projektu. Nie da się ukryć, że to o wiele wygodniejsze niż korzystanie z usług kilku różnych firm przy jednej kampanii. Co więcej, wykupując cały pakiet usług często możemy liczyć na dodatkowe, atrakcyjne rabaty, które znacznie obniżają koszty reklamy.
Nie da się bowiem ukryć, że cena usług to kolejne ważne kryterium, które bierzemy pod uwagę przy porównywaniu ofert poszczególnych firm. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy właściciel dąży do obniżenia kosztów działalności swojej firmy, a marketing to dziedzina, w której w pierwszej kolejności dokonuje się cięć. Nie zapominajmy jednak, że cena to nie wszystko. Obniżanie ceny za wszelką cenę, nawet kosztem jakości oferowanych usług raczej mija się z celem i na dłuższą metę nie jest korzystne ani dla klienta, ani dla firmy, która oferuje wątpliwej jakości usługi.
Podsumowując, najważniejsze kryteria, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze firmy, której zlecimy roznoszenie ulotek to:
· główny obszar jej działania,
· opinia, jaką się cieszy,
· możliwość kontroli,
· zakres oferowanych usług,
· cena.
Zwracając na nie uwagę, możemy mieć pewność, że kampania z wykorzystaniem ulotek rzeczywiście przyniesie nam spodziewane rezultaty.