Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Dobra firma roznosząca ulotki – jak ją znaleźć?

(4 votes)

Jeśli chcesz wykorzystać roznoszenie ulotek przy promowaniu usług swojej firmy, w pierwszej kolejności powinieneś rozejrzeć się za firmą, która zrealizuje dla Ciebie tę usługę. W dzisiejszych czasach firm, których domeną jest profesjonalny kolportaż ulotek jest naprawdę dużo, dlatego znalezienie tego rodzaju przedsiębiorstwa w Twojej najbliższej okolicy raczej nie powinno sprawić Ci większych trudności.

Pytanie tylko, czy najbliższa firma okaże się jednocześnie tą najlepszą oraz czy jej działania przełożą się na realny sukces Twojej firmy. Odległość od siedziby firmy w żadnym razie nie powinna być najważniejszym kryterium, którym będziemy kierować się przy jej wyborze.
Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie kryteria pomogą nam wybrać firmę, która w realny sposób pomoże nam zwiększyć popularność naszych towarów czy usług? Duże znaczenie mają z pewnością:

  • zakres oferowanych usług,
  • minimalna wielkość zamówienia,
  • możliwości weryfikacji skuteczności przeprowadzonej kampanii,
  • obszar działania firmy,
  • i oczywiście ceny usług

ZAKRES USŁUG
Oferty poszczególnych firm mogą w znacznym stopniu różnić się między sobą w tym względzie. Podczas gdy dla jednych rozdawanie ulotek jest podstawowym obszarem działalności, na którym się skupiają, inne firmy oferują swoim klientom szeroki wachlarz dodatkowych usług. Do najpopularniejszych usług dodatkowych należy przygotowanie treści i projektu ulotki. W ten sposób przy realizacji całej kampanii, nie musimy korzystać z usług zewnętrznych firm graficznych, czy reklamowych. Profesjonalne firmy oferujące roznoszenie materiałów reklamowych coraz częściej zatrudniają również grafików i copywriterów i są w stanie zapewnić kompleksową obsługę całej kampanii, począwszy od projektu ulotki, poprzez akcję kolportażu, aż po weryfikację rezultatów kampanii. Z punktu widzenia ich klientów często okazuje się to bardzo wygodne – w ten sposób mogą zwykle oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.
MINIMALNA WIELKOŚĆ ZAMÓWIENIA
To kryterium ma szczególnie duże znaczenie w przypadku niedużych firm o lokalnym zasięgu, którym nie zależy na kampanii reklamowej na dużą skalę, a jedynie na dotarciu do potencjalnych klientów z ich najbliższej okolicy. Zdarza się, że minimalna wielkość zamówienia, którą można zadeklarować przekracza ich realne potrzeby. W takiej sytuacji zwiększanie zamówienia na siłę, po to by sprostać wymogom firmy zajmującej się kolportażem raczej mija się z celem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest poświęcenie czasu na wyszukanie innej firmy, która będzie w stanie zrealizować zamówienie zgodne z naszymi potrzebami i nie narazi nas na dodatkowe koszty. Z drugiej strony warto pamiętać, że w większości przypadków większe zamówienia dają nam możliwość negocjowania cen, co okazuje się bardzo korzystne.
MOŻLIWOŚĆ WERYFIKACJI SKUTECZNOŚCI PRZEPROWADZONEJ KAMPANII
To kolejny bardzo istotny parametr. Tuż po zakończeniu kampanii zazwyczaj nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak wiele osób zainteresowało się naszą ofertą dzięki ulotkom. Możemy jednak sprawdzić, czy firma, z którą współpracowaliśmy wywiązała się ze swojego zadania zgodnie z ustaleniami. Umożliwiają nam to różnorodne systemy kontroli oferowane przez firmy. Najskuteczniejsza okazuje się zazwyczaj kontrola kilkuetapowa, wykorzystująca szereg różnych narzędzi. Jeśli firma, którą mamy na oku oferuje taką kontrolę, z pewnością jest to argument przemawiający na jej korzyść. Kontrolując efektywność kampanii już w trakcie jej przeprowadzania, możemy przynajmniej w przybliżeniu oszacować jej efekty.
OBSZAR DZIAŁANIA
Większość firm roznoszących ulotki zawężą swoją działalność do ściśle określonych obszarów. To dobry znak – znajomość miasta, czy dzielnicy znacznie zwiększa efektywność kampanii. Jeśli więc podstawowym obszarem działania naszej firmy jest Warszawa, powinniśmy szukać firmy, która większość swoich zleceń realizuje na terenie stolicy. W ten sposób zwiększymy szanse na to, że nasze ulotki trafią do osób, które faktycznie mogą być zainteresowane naszą ofertą i zredukujemy czas niezbędny do przeprowadzenia całej kampanii do minimum.
CENY USŁUG
Trudno powiedzieć, jaki poziom cen można uznać za akceptowalny w branży roznoszenia ulotek. Sporo zależy między innymi od tego, w jakim mieście ma się odbywać kampania i jakiego rodzaju materiały mają być rozdawane. Firmy, których domeną jest roznoszenie ulotek często oferują też możliwość negocjacji przy większych zamówieniach oraz proponują korzystne rabaty stałym klientom. Stawka za dostarczenie jednej ulotki odbiorcy w żadnym wypadku nie powinna być więc jedynym kryterium oceny poszczególnych firm. Pamiętajmy też, że cena zawsze powinna iść w parze z jakością świadczonych usług. Czasem warto zapłacić nieco więcej i skorzystać z usług renomowanej firmy po to, by mieć pewność, że nasza kampania rzeczywiście przyniesie spodziewane rezultaty, zamiast za wszelką cenę dążyć do oszczędności i ryzykować, że efekty kampanii nas rozczarują.