Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Roznoszenie ulotek kolportaż ulotek Warszawa

(5 votes)

W dzisiejszych czasach mamy w zasadzie nie ograniczony wybór różnorodnych metod reklamy. Przy ich doborze powinniśmy kierować się przede wszystkim branżą, w której działa nasza firma, grupą docelową, do której chcielibyśmy dotrzeć oraz budżetem, którym dysponujemy. Są również i takie metody, które sprawdzają się w przypadku każdego przedsiębiorstwa, bez względu na czym się zajmuje.


Należy do nich przede wszystkim kolportaż ulotek. Osobom, które do tej pory nie miały z nim doświadczenia może się wydawać, że to przestarzała i nie do końca skuteczna forma promocji, rzeczywistość jest jednak inna. Nawet w tak dużym mieście jakim jest Warszawa roznoszenie materiałów reklamowych może przynosić doskonałe efekty.
Należy jednak starannie przemyśleć swoją strategię reklamową i nie działać przypadkowo. Przede wszystkim powinniśmy poświęcić nieco czasu na zaprojektowanie samej ulotki. Nawet jeśli zlecimy projekt profesjonalnej firmie, to od nas zależy jakie informacje będzie zawierała nasza ulotka. Do najważniejszych, które obowiązkowo powinny się na niej znaleźć należy przede wszystkim nazwa firmy oraz jej dane kontaktowe. Warto zamieścić także jakieś chwytliwe hasło i krótki opis usług, tak by klient wiedział, z czym ma do czynienia. Przygotowanie dobrej ulotki to dopiero połowa sukcesu. Dużą rolę odgrywa również sposób, w jaki nasze ulotki zostaną dostarczone do klientów. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się roznoszenie ulotek na ulicy i wręczanie ich przypadkowym przechodniom, jednak taka strategia rzadko przynosi spodziewane efekty w postaci wzrostu zainteresowania usługami naszej firmy i wzrostu sprzedaży.
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest dystrybucja ulotek do mieszkań lub skrzynek pocztowych. Dlaczego? Dużą rolę odgrywa tu moment i okoliczności, w których potencjalny klient otrzymuje naszą ulotkę. Jeśli zaskoczymy go na ulicy, kiedy prawdopodobnie dokądś się spieszy i jego głowa jest zaprzątnięta innymi sprawami, szanse na to, że faktycznie zainteresuje się treścią naszej ulotki są bardzo niewielkie. Nawet jeśli taka osoba z grzeczności przyjmie ulotkę od rozdającego, z dużym prawdopodobieństwem umieści ją w pierwszym napotkanym koszu na śmieci, nie poświęcając jej ani chwili uwagi. W przypadku ulotek dostarczanych bezpośrednio do domu sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim odbiorca musi je wziąć do ręki, czy to wyjmując je ze skrzynki, czy zdejmując z klamki, czy też podnosząc z wycieraczki. Po powrocie do domu ulotka rzadko trafia od razu do kosza. Zdecydowana większość odbiorców prędzej czy później zapoznaje się z jej treścią, a więc podstawowy cel rozdawania ulotek zostaje osiągnięty. Pozostaje jeszcze pytanie o to, jak wiele osób po przeczytaniu ulotki zdecyduje się na skorzystanie z oferty promowanej firmy. Według statystyk jest to od 3 do 6%. Oznacza to, że każde sto ulotek, które trafi w ręce odbiorców może przynieść nam kilku nowych klientów. Biorąc pod uwagę niewielki koszt rozniesienia takiej ilości ulotek, łatwo ocenić, że roznoszenie ulotek do mieszkań i skrzynek pocztowych stanowi jedną z najskuteczniejszych, a jednocześnie najmniej kosztownych form promocji firmy. Nic zatem dziwnego, że tak wiele przedsiębiorstw regularnie promuje w ten sposób swoje usługi i towary. Rośnie też liczba firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie redagowania i roznoszenia ulotek, co ogranicza wysiłek, który ponosi przedsiębiorca do absolutnego minimum. Wystarczy zlecić taką usługę i czekać na pozytywne efekty w postaci wzrostu sprzedaży.