Skuteczność roznoszonych ulotek

(3 votes)

Najistotniejszym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z promocji za pośrednictwem ulotek jest wysoka skuteczność tej formy reklamy. Aby się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się z garścią statystyk. Aż 2 na 3 konsumentów zapoznaje się z zawartością ulotki, którą otrzymuje.

Normalne jest, że nie w każdym przypadku odbierający realnie jest zaciekawiony promowanymi usługami czy towarami. Ważne jest natomiast to, że przeznaczył czas na przeczytanie ulotki. Reklama działa na podświadomość, a to znaczy, że nawet jeśli ulotka nie przyniesie spodziewanych korzyści w momencie jej doręczenia, jej przekaz może zaprocentować w przyszłości. Zwykle 3% ulotek zapewnia rezultat w postaci korzystnej reakcji odbiorcy.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nie wiele, warto jednak zastanowić się nad tym nieco dłużej. Jeśli na każdy 1000 rozniesionych ulotek, 30 trafi w ręce klientów, którzy są zaciekawieni ich treścią, to naprawdę dużo. Biorąc pod uwagę relatywnie niewielkie koszty rozniesienia tej liczb ulotek, dochodzimy do wniosku, że to bardzo solidny efekt. Żadna inna forma reklamy nie przyniesie nam podobnie porządnych rezultatów przy tak niskich wydatkach. Ulotki dostarczane do domu są czytane częściej aniżeli te rozdawane na ulicy. Widok osób rozdających ulotki na ulicy nie jest niczym nowym. Jeśli natomiast zastanowimy się, jak często zgadzamy się wziąć taką ulotkę, a co dopiero zaznajomić się z jej istotą, rezultaty będą pewnie nieco marne. W przypadku ulotek wkładanych do skrzynek sprawa wygląda odmiennie. Eliminujemy element pośpiechu i irytacji właściwy przechodniom. Otrzymując ulotki do domu, zapoznajemy się z nimi już chociażby z czystej ciekawości. Efektywność ulotek jest różnorodna w różnych specjalizacjach, w żadnym przypadku ich rozniesienie nie pozostaje jednak bez echa. Nawet jeśli tylko kilkudziesięciu klientów zgłosi się do naszej firmy dzięki ulotkom, w rzeczywistości efekt będzie dużo wyższy. Konsumenci, którzy przeczytali naszą ulotkę, ale nie zgłosili się do nas, poznali naszą firmę i jej propozycję, a to bardzo dużo. Podnoszenie świadomości marki ma wielkie znaczenie. Biorąc pod uwagę niewielkie koszty przygotowania i kolportażu ulotek, naprawdę warto!