Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 982.

Dlaczego roznoszenie ulotek przynosi efekt

(8 votes)

Warto mieć świadomość, że akcja promocyjna z wykorzystaniem ulotek czy też innych materiałów reklamowych wręczanych klientom do ręki lub dostarczanych do ich domu niesie za sobą szereg korzyści, często nieosiągalnych w przypadku innych form reklamy.
BEZPOŚREDNI KONTAKT Z KLIENTEM


Najważniejsza z zalet kolportażu ulotek jest taka, że zawsze docieramy z reklamą bezpośrednio do klientów. Kiedy ulotka trafia do skrzynki pocztowej potencjalny odbiorca zwyczajnie nie może jej zignorować. Musi przynajmniej wyjąć ją ze skrzynki i pobieżnie zapoznać się z jej treścią po to, y móc zdecydować, czy jest mu potrzebna, czy też powinien się jej pozbyć. Już ta krótka chwila zawahania wystarczy, by logo i nazwa firmy zostały zakodowane w jego podświadomości. Podstawowy cel kampanii zostaje tym samym osiągnięty.
TREŚĆ WAŻNIEJSZA NIŻ FORMA
W przypadku ulotek nie ma potrzeby stosowania drogich, efektownych technologii, ani inwestować w wysokogatunkowe materiały. Nawet niewielka, prosta ulotka spełni swoją funkcję. Tego samego nie da się powiedzieć o reklamie telewizyjnej czy internetowej – tam dobrze opracowana treść to zdecydowanie za mało, by przyciągnąć uwagę klientów. W przypadku ulotek jest zupełnie inaczej. Im prostsza forma tym większe szansa na to, że materiały reklamowe rzeczywiście spełnią swoją funkcję. Efektowna grafika stanowi jedynie dodatek – atrakcyjny wizualnie, ale nie konieczny.
INDYWIDUALNY PLAN KOLPORTAŻU
Każda kampania jest dostosowywana do wymagań konkretnego klienta. Pracownicy Ulotek.com.pl starają się jak najlepiej je poznać jeszcze przed przygotowaniem planu kolportażu po to, by móc im sprostać. W oparciu o rozmowę z klientem ustala się następnie optymalny obszar kolportażu, termin akcji oraz ilość niezbędnych materiałów reklamowych. Tu nie ma miejsca na przypadek – nawet najdrobniejsze szczegóły są dopracowywane w planie po to, by zapewnić wysoką skuteczność akcji. Skrupulatne realizowanie kolejnych punktów planu to klucz do sukcesu.
WIELOETAPOWA KONTROLA
Rozdawanie ulotek może być także na bieżąco kontrolowane – to dobra wiadomość dla tych, którzy kierują się zasadą ograniczonego zaufania i lubią mieć wszystko pod kontrolą. Decydując się na współpracę z Ulotek.com.pl klient otrzymuje do swojej dyspozycji aż cztery etapy kontroli. Skuteczność realizacji kampanii może być oceniana poprzez:
·wzajemną kontrolę kolporterów,
·kontrolę angażującą zewnętrznych kontrolerów,
·kontrolę z wykorzystaniem systemu GPS, dostępną z poziomu panelu klienta,
·kontrolę po zakończeniu kampanii, w razie potrzeby w obecności klienta.
Tak szczegółowa kontrola sprawia, że w akcjach promocyjnych przeprowadzanych przez Ulotek.com.pl nie ma miejsca na najmniejsze niedociągnięcia.
WYSOKA SKUTECZNOŚĆ
Pod względem skuteczności roznoszenie ulotek przewyższa większość popularnych form reklamy. Pierwsze efekty akcji są widoczne nawet po kilku godzinach od rozpoczęcia kolportażu. To dobra opcja dla tych, którym zależy na czasie. Samo przygotowanie akcji również nie trwa zbyt długo, szczególnie jeśli dysponujemy gotowymi materiałami do kolportażu.
NISKIE KOSZTY
Kampania z wykorzystaniem ulotek reklamowych powierzona Ulotek.com.pl to dobre rozwiązanie dla małych firm, w przypadku których budżet na reklamę jest ograniczony. Ceny, które oferujemy są bardzo konkurencyjne i nie powinny zbytnio obciążyć budżetu firmy. Jesteśmy otwarci na negocjacje, zwłaszcza przy większych zamówieniach. Oprócz kolportażu należy jeszcze uwzględnić koszty przygotowania samych materiałów reklamowych, jednak i one nie są zbyt wysokie. Najprostsze ulotki w ilości kilku tysięcy wydrukujemy już za kilkaset złotych.
Pełną listę zalet kampanii reklamowej z wykorzystaniem ulotek poznaje się dopiero w praktyce. Nawet jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, co do jej skuteczności – warto przynajmniej spróbować, tym bardziej, że koszty małej kampanii są naprawdę niewielkie. Większość klientów, z którymi współpracuje Ulotek.com.pl, nawet tych, którzy początkowo byli bardzo sceptyczni, po czasie przyznaje, że korzyści, jakie ich firmie przyniosło roznoszenie ulotek przeszły ich najśmielsze oczekiwania.